Roller coaster tyccon 2

18. srpna 2006 v 22:18 | paratko |  games
Roller Coaster Tyccon 2
Mnoho z vás již pravděpodobně buď vidělo nebo i hrálo jednu z velice povedených strategií poslední doby, čtyři roky starý RollerCoaster Tycoon patřící do takzvaného žánru tycoon, tedy budovatelská strategie. I když toto adjektivum poněkud zavání dobami nedávno minulými, tato hra s nimi nemá zhola nic společného. Právě naopak, budujete v ní zábavní park s atrakcemi a obchůdky, který láká návštěvníky, aby z nich získal co největší příjem a tím naplnil vaši kapsu:-).
Jak se už stává u úspěšných her, hráči RCT chtěli novou verzi a v Infogrames se rozhodli, že jim splní jejich přání a hra se ještě tento rok objeví. Společně s Chrisem Sawyerem začali pracovat na novém dílu, který se v září již dostal do takzvané GOLD fáze. Den vydání je stanoven na 15. října, u nás se hra zřejmě objeví později. Protože na projektu spolupracuje také americká zábavní společnost Six Flags vlastnící několik skutečných lunaparků, hráči si budou moct zkusit spravovat také 5 skutečně existujících amerických lunaparků v autentické podobě, ve kterých bude obsaženo také 25 taktéž autentických horských drah.
RCT 2 hráčům umožní také větší tvůrčí svobodu, dá jim možnost postavit si více obchůdků a pro mnoho z nich bude určitě zajímavé se porovnat s vývojovou strategií společnosti Six Flags. Pokud by vám nevyhovovala scenaria obsažená přímo ve hře, poděkujete jistě autorům za editor scenarií, ve kterém si budete moci vytvořit vlastní terén a vůbec celé prostředí nebo také svou vlastní horskou dráhu. Možnosti vámi vytvářených horských drah se ještě zvětší, protože maximální výška se nyní bude pohybovat okolo 400 stop (stopa je zhruba čtvrt metru). Já osobně bych se už na takto vysoké horské dráze bál:-). Vaše výtvory bude možno směňovat s ostatními, aby je i oni mohli použít ve svých lunaparcích ve svých hrách. Tím se dostáváme k jedinému nedostatku (i když spornému), který bych už nyní hře vyčetl. Tím je absence multiplayeru. Je sice pravda, že pro jeho možnost by bylo nutné hru hodně upravit, aby mohli hráči například na stejném scenariu mít několik parků, nicméně jeho efekt by opravdu stál za to.
Hodně zlepšení můžeme očekávat u lidiček, kterým by se mělo zvednout IQ:-) tak, aby se blížili skutečným lidem. Každý z nich bude samostatnou osobností, která má svá přání, své oblíbené a neoblíbené věci atd. Sledování lidiček zřejmě bude oblíbenou náplní práce hráče, až mu par bude fungovat celý park bez chyby. Když vám naopak fungovat nebude, budete muset sledovat lidi, abyste zjistili, kde je chyba. Vašemu většímu rozletu napomůže i zvětšení maximálních rozměrů jednoho scenaria ze 128x128 políček na 256x256 políček.
Nyní se dostáváme k technické stránce hry: protože na enginu se prakticky nic nezměnilo, pouze byly zdokonaleny animace např návštěvínků a celá grafika byla poněkud zjemněna, nároky druhého dílu na hardware budou zhruba podobné dílu prvnímu. Jedinou podstatnou a hodně viditelnou věcí, která se v tomto směru změní, bude možnost přepnout hru na rozlišení 800x600, které bude předvolené, nebo 1024x768. Vzhledem ke způsobu tvorby hry (většinu věcí ve hře vytváří Chris Sawyer sám) se není čemu divit, že bude použit propracovaný a nenáročný engine prvního dílu i přesto, že je již poněkud starší (4 roky). Myslím, že většině hráčů strategií to vadit nebude, u strategií bohudíky ještě nenastoupil trend vyzdvihování především grafiky a až poté hratelnosti.
    http://rapidshare.de/files/29852133/RollerCoasterTycoon2.exe    
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kulik1 kulik1 | 31. prosince 2007 v 13:34 | Reagovat

nejde to!!

2 pavel pavel | E-mail | Web | 22. dubna 2008 v 13:41 | Reagovat

jak to mam udělat

3 prdel chlupata prdel chlupata | 13. června 2008 v 17:01 | Reagovat

bezte do prdele

4 prdel chlupata prdel chlupata | 13. června 2008 v 17:02 | Reagovat

jak tu skurvenou hru mam stahnout

5 Adéla Adéla | 3. července 2008 v 17:39 | Reagovat

Muze mi nekdo prosim poradit?stahla jsem si tuhle hru pres Torrent, a naskakuje mi ve formatu  .isz  -coz nevim co znamena a ma chytra Vista si s tim taky nevi rady....nevi nekdo co s tim? Díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama